Kariera w korporacji. Jak zostać CEO Banku nie nosząc krawatu? Przemysław Gdański.

 

Inwestowanie, kryptowaluty, nauka oszczędzania i droga do bycia Prezesem BANKU BNP PARIBAS.
? Subskrybuj nas aby oglądać więcej: https://bit.ly/34Ob4pZ​

✅KONKURS – Do zgarnięcia e-book z książkami, które polecają goście Biznes Misji, który powstawał 6 lat. Szczegóły w wywiadzie.

——————————–SOCIAL——————————–
?vidIQ Blog – https://www.biznesmisja.pl/​
?BiznesMisja Podcast – https://spoti.fi/3oM5e2q​
?Facebook: Biznes Misja
?Twitter: biznesmisja
?Instagram: biznesmisja
? Dodatkowo zapraszamy do rozmów o biznesie na naszej grupie, gdzie także są nasi Goście z wywiadów: ? GRUPA BIZNESOWA Facebook: LUDZIE BIZNES MISJI

——————————–GOŚĆ ——————————–
Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A.

Kieruje bieżącą działalnością Banku i pracami Zarządu Banku. Reprezentuje Zarząd Banku wobec osób trzecich. Sprawuje ogólny nadzór nad jednostkami organizacyjnymi Banku. Nadzoruje Obszar Zarządzania Bankiem, w tym sprawuje nadzór nad ryzykiem braku zgodności działalności Banku z przepisami prawa, regulacjami wewnętrznymi i standardami rynkowymi. Nadzoruje Pion Audytu Wewnętrznego, Pion Monitoringu Zgodności, Pion Prawny, Pion Marketingu, Komunikacji, Zaangażowania Społecznego, Pion Agrobiznesu, Pion Strategii i Analiz Rynkowych, nadzoruje również Obszar Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Obszar Transformacji.

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Ukończył Advanced Management Program (AMP) w IESE Business School oraz szereg profesjonalnych i menedżerskich programów rozwojowych w m. in. Harvard Business School, London Business School, University of California, Berkeley – Haas School of Business, Ashridge – Hult International Business School i HEC.

Z bankowością jest związany od ponad 25 lat. W latach 1993 – 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 – 2006 był dyrektorem zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA. Od maja do listopada 2006 roku – CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA. Od 19 listopada 2008 do 25 października 2017 roku członek i wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBanku.

Od 2 listopada 2017 roku kieruje BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz pełni funkcję Territory Head nadzorując spółki Grupy BNP Paribas działające w Polsce. Od wielu lat konsekwentnie patronuje inicjatywom na rzecz propagowania różnorodności, równości płci oraz wspierania działalności przedsiębiorczych kobiet. W marcu 2018 r. otrzymał nagrodę specjalną Male Champion of Change, Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, w uznaniu za całokształt działań na rzecz promowania i rozwoju zawodowego kobiet.
[biografia źródło: https://www.bnpparibas.pl/o-banku/wladze-banku/przemyslaw-gdanski]? Pytania m.in:
Jak wyglądała droga do bycia CEO ?
Czy bycie Prezesem jest dla każdego ?
Co jest ważne w rekrutacji do zespołu ?
Jak Pan wybiera zespół ?
Inwestycje
Bank i Innowacje. Jakie są w bankowości ?
Blockchain i Bitcoin ? Przyszłość#PrzemysławGdański #BNPParibas #BiznesMisja

Business Misja

Zobacz wszystkie posty

Facebook

YouTube

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.